Jdi na obsah Jdi na menu
 


Německý ovčák

19. 7. 2007

 Německý ovčákObrazek

Země původu: Německo

Samostatné plemeno: 26. 5. 1982

Klasifikace F:C.I.: Skupina I - ovčáčtí, pastevečtí a honáčtí psi

Určení: Všestranný pracovní, ovčácký a služební pes

Historický přehled: Německý ovčák je poměrně mladé plemeno, ustálené až na přelomu 19. a 20. století z německých selských psů nejednotného typu. Poprvé bylo představeno na výstavě v Hannoveru v roce 1882. Na konci 19.století začala německé ovčáky používat policie, armáda a jiné ozbrojené složky jako přední strážce a vyšetřovatele. V době první i druhé světové války němečtí ovčáci pomáhali v armádě jako zdravotníci. Ve 20. století bylo plemeno přiznáno a získalo po celém světě všeobecnou popularitu, hlavně díky svým vynikajícím služebním schopnostem.

Charakteristika: Povahově vyrovnaný, má pevné nervy, sebevědomý, absolutně přirozený, dobromyslný, pozorný a ovladatelný. Mělo by se s ním chodit na procházku i když je zahrada a naučit ho alespoň základnímu výcviku. Odvážný, bojovný a tvrdý, aby byl vhodný jako služebnický, obranářský, pastevecký, strážní a doprovodný pes.

Povaha: Inteligentní, telentovaný k libovolnému výcviku, oddaný, vytrvalý, oblíbený, temperamentní, snadno ovladatelný, vyrovnaný, odvážný, nenáročný, přizpůsobivý, oddaný a snášenlivý k jiným lidem či zvířatům pes.

Tělo: Vodorovný, lehce spadající, pevný, silný a dobře osvalený hřbet, slabě spadající, dlouhá záď, široká, silně vyvinutá a dobře osvalená bedra, přiměřeně široký hrudník, jehož spodní část má být dlouhá a výrazná, přiměřeně klenutá žebra.

Barva: Černá s červenohnědými, hnědými, žlutými až světle šedými znaky, celočerná, jednobarevně šedá nebo šedá s tmavým vlkošedým zbarvením. S černým sedlem a maskou. Čenich musí být vždy černý.

Velikost: Psi - 60 - 65 cm, feny - 55 - 60 cm

Doporučení: Velmi vřelé. Vzorný a oddaný pes, poslušný a milující děti. Vhodný do rodiny, do bytu i na zahradu. Temperamentní a hravý pes.
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

náádhera

(Monulka, 26. 8. 2009 8:40)

náádherný pejsek kuáásnýý